UPSD3333DV-40T6
Part number:
UPSD3333DV-40T6
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
STMicroelectronics
Description:
IC MCU 8BIT 160KB FLASH 52TQFP
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Programmable
Not Verified
Core Size
8-Bit
EEPROM Size
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Speed
40MHz