TC7SZ32FU,LJ(CT
Part number:
TC7SZ32FU,LJ(CT
Product Category:
Gates and Inverters
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP 5SSOP
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Total price
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Features
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Number of Inputs
2
Input Logic Level - Low
Input Logic Level - High
Logic Type
OR Gate
Current - Quiescent (Max)
2 µA
Voltage - Supply
1.8V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Current - Output High, Low
32mA, 32mA