SN74LVC1G3208DBVR
Part number:
SN74LVC1G3208DBVR
Product Category:
Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Manufacturer:
Texas Instruments
Description:
IC AND/OR GATE 1-CIR SOT23-6
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Total price
1
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Logic Type
AND/OR Gate
Schmitt Trigger Input
No
Output Type
Single-Ended
Package / Case
SOT-23-6
Supplier Device Package
SOT-23-6
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Current - Output High, Low
32mA, 32mA