NCP584LSN18T1G
Part number:
NCP584LSN18T1G
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
6V
Current - Quiescent (Iq)
70 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 200mA