MPC885CVR133
Part number:
MPC885CVR133
Description:
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)
Voltage - I/O
3.3V
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
USB
USB 2.0 (1)
Speed
133MHz