MPC8245LVV350D
Part number:
MPC8245LVV350D
Description:
IC MPU MPC82XX 350MHZ 352TBGA
Surface Mount
Co-Processors/DSP
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Security Features
Package / Case
352-LBGA
Voltage - I/O
3.3V
Core Processor
PowerPC 603e
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)
RAM Controllers
SDRAM
Speed
350MHz