MPC566AVR56
Part number:
MPC566AVR56
Description:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 388PBGA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 2.7V
Program Memory Size
1MB (1M x 8)
RAM Size
36K x 8
Data Converters
A/D 40x10b
Speed
56MHz