MPC564MVR56
Part number:
MPC564MVR56
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 388PBGA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Data Converters
A/D 32x10b
RAM Size
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 2.7V
Program Memory Size
512KB (512K x 8)
Speed
56MHz