MPC563MVR56
Part number:
MPC563MVR56
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 388PBGA
Encapsulation:
Tray
Total price
200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Data Converters
A/D 32x10b
RAM Size
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 2.7V
Supplier Device Package
388-PBGA (27x27)
Program Memory Size
512KB (512K x 8)
Speed
56MHz