MC68LC302AF20CT
Part number:
MC68LC302AF20CT
Product Category:
Microprocessors
Description:
IC MPU M683XX 20MHZ 100LQFP
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Speed
20MHz
Graphics Acceleration
No
Display & Interface Controllers
Ethernet
SATA
USB
Voltage - I/O
5.0V