MC68332ACEH20
Part number:
MC68332ACEH20
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Encapsulation:
Tray
Total price
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Programmable
Not Verified
EEPROM Size
Speed
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.5V