LT6200CS6#TRPBF
Part number:
LT6200CS6#TRPBF
Product Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Total price
1
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
1
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
50V/µs
Current - Supply
20mA
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Amplifier Type
Buffer
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Supplier Device Package
TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
165 MHz