LT1790BCS6-4.096#TRPBF
Part number:
LT1790BCS6-4.096#TRPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Current - Output
5 mA
Reference Type
Series
Noise - 0.1Hz to 10Hz
60µVp-p
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.096V
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Current - Supply
80µA
Noise - 10Hz to 10kHz
89µVrms
Voltage - Input
4.6V ~ 18V