LT1634BCS8-2.5#PBF
Part number:
LT1634BCS8-2.5#PBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Tolerance
±0.05%
Current - Output
50 mA
Current - Cathode
8 µA
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz