LT1634BCS8-1.25#PBF
Part number:
LT1634BCS8-1.25#PBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Input
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Tolerance
±0.05%
Current - Output
100 mA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
10µVp-p
Temperature Coefficient
25ppm/°C