LT1034CS8-2.5#PBF
Part number:
LT1034CS8-2.5#PBF
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V/7V 8SOIC
Encapsulation:
Tube
Total price
1
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Fixed
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Current - Output
20 mA
Current - Cathode
30 µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V, 7V
Tolerance
±1.6%
Temperature Coefficient
40ppm/°C, -