LT1019IN8-2.5#PBF
Part number:
LT1019IN8-2.5#PBF
Description:
IC VREF PRECISION 2.5V 8DIP
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
8-PDIP
Current - Supply
1.5mA
Current - Output
10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Tolerance
±0.2%
Voltage - Input
4V ~ 40V
800 µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
2.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz