LT1019ACS8-2.5#PBF
Part number:
LT1019ACS8-2.5#PBF
Description:
IC VREF PRECISION 2.5V 8SOIC
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Current - Output
10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Current - Supply
1.3mA
Tolerance
±0.05%
Temperature Coefficient
5ppm/°C
Voltage - Input
4V ~ 40V
800 µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
2.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz