LT1004CZ-2.5#PBF
Part number:
LT1004CZ-2.5#PBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.8% TO92-3
Encapsulation:
Bag
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device Package
TO-92-3
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Shunt
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Current - Supply
Current - Output
20 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Noise - 10Hz to 10kHz
Temperature Coefficient
20ppm/°C Typical
Tolerance
±0.8%