DSP56321VL200
Part number:
DSP56321VL200
Product Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC DSP 24BIT 200MHZ 196MAPBGA
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Fixed Point
Voltage - I/O
3.30V
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case
196-BGA
Clock Rate
200MHz
Voltage - Core
1.60V